Hľadá sa bezpečná četovacia aplikácia. Ktorú si vybrať?
Aplikácia WhatsApp sľubovala pri štarte anonymitu, dnes si chce vymieňať údaje s materským Facebookom. Používatelia protestujú odchodom ku konkurencii.
Je pravdepodobné, že pri čítaní tohto článku vám niekoľkokrát zavibruje smartfón. Dôvodom môže byť správa z niektorej z komunikačných aplikácií. Medzi najpoužívanejšie patrí Messenger a WhatsApp z portfólia Facebooku, ktoré majú na svete vyše troch miliárd aktívnych používateľov. Okrem kontaktu s priateľmi či so značkami si ľudia pomocou nich objednávajú jedlo a iné služby.
Problém menom WhatsApp
V poslednom čase sa veľa hovorí o bezpečnosti aplikácií a o tom, ako nakladajú s údajmi, ktoré o nás získavajú. O zvýšenú publicitu sa nedávno postaral WhatsApp, keď zmenil podmienky používania. Tie totiž po novom umožnia vymieňať získané dáta o používateľoch s materskou spoločnosťou Facebook, čo sa mnohým používateľom nepáči. Facebook má za sebou celkom pestrú históriu obvinení zo zneužívania osobných údajov používateľov.
Zdroj: https://www.trend.sk/trend-archiv/hlada-bezpecna-cetovacia-aplikacia-ktoru-vybrat
Ostatné články
Oblasti, v ktorých je potrebné zosúladiť VOP s prijatou novelou
Dňa 1.7.2024 nadobudne účinnosť dlho očakávaná novela spotrebiteľského práva. Nový zákon o ochrane spotrebiteľa komplexne upravuje práva a povinnosti spotrebiteľov aj obchodníkov. Prijatie novely sa výrazne dotkne aj všeobecných obchodných podmienok (VOP). 1. Rozšírenie informačných povinností obchodníka Novela rozširuje informačné povinnosti obchodníka vo vzťahu k spotrebiteľovi, napr. o: a. …
Prvá regulácia umelej inteligencie
EÚ prichádza s prvou právnou reguláciou AI na svete (AI Act). Neregulované využívanie AI môže zasahovať nie len do bezpečnosti krajín EÚ, ale aj do ľudských práv a súkromia občanov. Na začiatok chce Komisia priniesť definíciu AI systému. Jej presné znenie ešte nie je známe, avšak hlavným kritériom pri jej vytváraní by…